su
|
20.5. klo 17.00-19.00
|
teoria Nuokkarilla
|
|||
ke
|
23.5. klo 18.00-20.00
|
teoria Nuokkarilla
|
|||
su
|
27.5. klo 18.00
|
teoria + harjoitus Palokärjessä
|
|||
su
|
3.6. klo 18.00
|
maasto harjoitus, kokoontuminen Palokärjessä
|
|||
su
|
10.6. klo 18.00
|
maasto harjoitus, kokoontuminen Palokärjessä
|
|||
ti
|
19.6 .klo 18.00
|
maasto harjoitus, kokoontuminen Palokärjessä
|
|||
JUHANNUS
|
|||||
ti
|
26.6. klo 18.00
|
maasto harjoitus, kokoontuminen Palokärjessä
|
|||
su
|
1.7. klo 18.00
|
maasto harjoitus, kokoontuminen Palokärjessä
|
|||
su
|
8.7. klo 18.00
|
maasto harjoitus, kokoontuminen Palokärjessä
|
|||
TAUKO
|
|||||
su
|
29.7. klo 18.00
|
maasto harjoitus, kokoontuminen Palokärjessä
|
|||
su
|
5.8. klo 18.00
|
maasto harjoitus, kokoontuminen Palokärjessä
|
|||
su
|
12.8. klo 18.00
|
maasto harjoitus, kokoontuminen Palokärjessä
|
|||
su
|
19.8. klo 15.00
|
päätös tilaisuus Palokärjessä
|
maanantai 28. toukokuuta 2012
SUUNNISTUSKOULUN OHJELMA
Torstairastien tulokset
Torstairastit 24.05.2012 Pori, Niittymaan urheilukenttä
Järjestävä seura: Palo-88
Ratamestari: Paavo Rintala
Tulokset:
Rata A 7.0 km (Lähti: 7)
1) Ville-Veikko Nurminen SuosmSa 57:54, 2) Tuomo Vehkamäki RasKa 1:15:33, 3) Pekka Ahto Palo-88 1:16:01, 4) Arto Käpynen UlvUra 1:18:04, 5) Tomi Collander 1:19:23, 6) Risto Kuusiluoma 1:43:54, 7) Lauri Hämeen-Anttila 1:45:36.
Rata B 5.2 km (Lähti: 16)
1) Pia Luovula SuosmSa 57:51, 2) Heikki Kytö 58:03, 3) Rauno Manneliin RasKa 1:00:09, 4) Rauli Raitolampi 1:02:26, 5) Hannu Koivisto UlvUra 1:02:39, 6) Lahja Helppolainen UlvUra 1:05:05, 7) Arto Helppolainen UlvUra 1:05:37, 8) Pentti Mäki RasKa 1:07:46, 9) Petri Ahokas SuosmSa 1:12:30, 10) Tapio Jakobsson RasKa 1:14:22, 11) Kari Lindroos 1:16:24, 12) Risto Koivula UlvUra 1:18:12, 13) Jouni Kivitie Rastisudit 1:23:15, 14) Paavo Hautajärvi 1:25:58, 15) Pentti Heino 1:37:52, 16) Raimo Erkkilä SuosmSa 1:39:12.
Rata C 2.8 km (Lähti: 17)
1) Ilpo Lehtojoki S-K 28:35, 2) Maija Tuumi Hiisi 29:44, 3) Kalle Heinonen UlvUra 30:46, 4) Erkki Raung NaWi 31:57, 5) Jenna Helenius 35:53, 6) Juha Silvanto 37:36, 7) Tapani Ojala Engnd 38:01, 8) Per Nyman RasKa 39:25, 9) Seija Piiparine RasKa 39:31, 10) Kari Raitolampi 46:34, 11) Taavi Härkönen RasKa 48:43, 12) Voitto Siitonen 50:22, 13) Petri Hakasalo 51:07, 14) Ilkka Blomqvist 57:48, 15) Olavi Nummi Palo-88 1:02:42, 16) Irma Ahonkivi RasKa 1:05:20.
Rata D 2.3 km (Lähti: 1)
1) Tanja Kuusisto 32:55.
Järjestävä seura: Palo-88
Ratamestari: Paavo Rintala
Tulokset:
Rata A 7.0 km (Lähti: 7)
1) Ville-Veikko Nurminen SuosmSa 57:54, 2) Tuomo Vehkamäki RasKa 1:15:33, 3) Pekka Ahto Palo-88 1:16:01, 4) Arto Käpynen UlvUra 1:18:04, 5) Tomi Collander 1:19:23, 6) Risto Kuusiluoma 1:43:54, 7) Lauri Hämeen-Anttila 1:45:36.
Rata B 5.2 km (Lähti: 16)
1) Pia Luovula SuosmSa 57:51, 2) Heikki Kytö 58:03, 3) Rauno Manneliin RasKa 1:00:09, 4) Rauli Raitolampi 1:02:26, 5) Hannu Koivisto UlvUra 1:02:39, 6) Lahja Helppolainen UlvUra 1:05:05, 7) Arto Helppolainen UlvUra 1:05:37, 8) Pentti Mäki RasKa 1:07:46, 9) Petri Ahokas SuosmSa 1:12:30, 10) Tapio Jakobsson RasKa 1:14:22, 11) Kari Lindroos 1:16:24, 12) Risto Koivula UlvUra 1:18:12, 13) Jouni Kivitie Rastisudit 1:23:15, 14) Paavo Hautajärvi 1:25:58, 15) Pentti Heino 1:37:52, 16) Raimo Erkkilä SuosmSa 1:39:12.
Rata C 2.8 km (Lähti: 17)
1) Ilpo Lehtojoki S-K 28:35, 2) Maija Tuumi Hiisi 29:44, 3) Kalle Heinonen UlvUra 30:46, 4) Erkki Raung NaWi 31:57, 5) Jenna Helenius 35:53, 6) Juha Silvanto 37:36, 7) Tapani Ojala Engnd 38:01, 8) Per Nyman RasKa 39:25, 9) Seija Piiparine RasKa 39:31, 10) Kari Raitolampi 46:34, 11) Taavi Härkönen RasKa 48:43, 12) Voitto Siitonen 50:22, 13) Petri Hakasalo 51:07, 14) Ilkka Blomqvist 57:48, 15) Olavi Nummi Palo-88 1:02:42, 16) Irma Ahonkivi RasKa 1:05:20.
Rata D 2.3 km (Lähti: 1)
1) Tanja Kuusisto 32:55.
tiistai 15. toukokuuta 2012
SUUNNISTUSKOULU
PALO-88:n järjestää suunnistuskoulun,
aloitus sunnuntaina 20.5. Koulutus on
tarkoitettu kaiken ikäisille.
Lisätietoa:
0445461319 / Pekka Ahto
Tervetuloa
suunnistuksen pariin!
Torstairastit 3.5.2012 Knapernummella
Järjestävä seura:
Palo-88
Ratamestari: Ismo
Rantanen
Tulokset:
Rata A 6.5 km (Lähti:
14)
1) Ville-Veikko
Nurminen SuosmSa 58:35, 2) Jyrki Haikonen UlvUra 1:04:20, 3) Tero Nissilä
1:07:21, 4) Arto Käpynen UlvUra 1:11:32, 5) Timo Lehtovirta RasKa 1:12:19, 6)
Mika Rintala Verde-Kärm 1:13:07, 7) Tuomo Vehkamäki RasKa 1:13:58, 8) Eero
Hirvikoski SiikSi 1:15:37, 9) Teemu Saarempää 1:17:10, 10) Markku Nurminen
SuosmSa 1:36:06, 11) Lauri Hämeenanttila 2:17:54, 12) Risto Kuusiluoma 2:19:45.
Rata B 5.0 km (Lähti:
14)
1) Siw Hellstén PIF
56:10, 2) Tommi Helsten 57:14, 3) Juho Poskiparta 1:09:17, 4) Maarit Nummikoski
RasKa 1:16:57, 5) Esa Tarkiainen SuSe 1:20:27, 6) Liisa Kontturi RasKa 1:20:43,
7) Juha Kuusivaara Sachtleben 1:21:48, 8) Raimo Erkkilä SuosmSa 1:27:46, 9) Pia
Luovula SuosmSa 1:37:31.
Rata C 3.3 km (Lähti:
19)
1) Jussi Lohikoski
35:33, 2) Paavo Rintala Palo-88 40:53, 3) Juha Silvanto 40:59, 4) Tapani Ojala
Engnd 45:02, 5) Mikko Tuominen 46:38, 6) Erkki Raung NaWi 46:49, 7) Vesa
Ylikylä 48:14, 8) Pentti Mäki RasKa 49:31, 9) Sirpa Tarkiainen SuSe 51:01, 10)
Ilpo Lehtojoki S-K 52:19, 11) Pentti Heino 55:07, 12) Ellamari Ojala UlvUra
55:41, 13) Tapani Marjanen HinnYr 56:39, 14) Anne Ylikylä RasKa 57:26, 15)
Paavo Hautajärvi 58:33, 16) Seija Piiparine 58:39, 17) Teemu Saarempää 1:00:42,
18) Voitto Siitonen 1:10:12.
Rata D 2.0 km (Lähti:
1)
1) Lotta Koivula
1:13:29.
Tilaa:
Blogitekstit (Atom)